Bookmark and Share

18.ročník VC OSH Přerov za námi!

Vydáno dne 02. 09. 2012 (3594 x přečteno)

Stejně jak jde, dopředu vše ostatní, tak ani hasičský sport není pozadu. A není tomu jinak ani v přerovské lize. Oproti předchozím ročníkům, kdy se družstva radovala za čas pod 18 vteřin, se v letošním roce se 17tkami doslova „roztrhl pytel.“ 


Jen tak pro srovnání: v roce 2011 se během 13 soutěží časomíra v kategorii mužů zastavila 21krát na čase okolo 17 vteřin a jedenkrát v podání Olšovce na čase 16.87s. V letošním roce mužstva tento počet zdvojnásobila na 43 17tkových časů a 4krát jsme mohli vidět útoky pod 17 vteřin.

V ženské kategorii se sice počet 17ti 17tkových časů z loňského ročníku překonat nepodařilo. Ale myslím, že mi dáte za pravdu, že vidět 15krát čas kolem 17 vteřin a velmi pěkných 6 útoku pod 17 vteřin v podání děvčat z naší ligy, loňský ročník hravě překonalo.

A která z družstev se o nejlepší časy sezóny zasloužila? V kategorii mužů nás o tom, že je stále co zlepšovat již na čtvrtém závodě konaném v Olšovci přesvědčila hned dvě družstva. Časem 16.95s zde svůj útok dokončili domácí kluci. Přidali se k nim, ale i kluci ze Špiček a to s o něco lepším časem 16.87s. Další čas pod 17 vteřin – 16.70s – byl k vidění na dráze v Jindřichově a opět v podání modrobílých dresů Olšovce. Pěkným závěrem Velké ceny v Provodovicích, ale i celého ročníku byl výsledný čas 16.69s, který se tentokrát vydařil Špičkám.

Jak jsem zmiňovala již výše, zahanbit se nenechala ani kategorie žen. Jako první se s 16tkovým časem předvedlo družstvo žen z Radíkova v Olšovci, kde obsadily první příčku s časem 16.93s. Milým překvapením byl čas útoku 16.67s v Jindřichově od holek z Milotic nad Bečvou. V Paršovicích se jako jediným podařilo hranici 17 vteřin pokořit holkám z Radíkova a to časem 16.73s. V Ústí si potlesk za čas 16.71s poslechly tentokrát zelené dresy, které nosí holky z Kunovic. A stejně jako u mužů i kategorie žen letošní ročník ukončila na úrovni. V Provodovicích se vydařily 16tky rovnou dvě. S časem 16.99s zde svůj útok dokončily holky z Radíkova a o pár setin rychlejší čas 16.94s se podařil Kunovicím. 

 

V úvodu jste se mohli dočíst o nejlepších časech sezóny a teď několik vět o tom, jak probíhal poslední závod tohoto ročníku.

 

Dne 25.sprna se konal poslední závod Velké ceny OSH Přerov v Provodovicích. Počasí mírně pod mrakem, ale naštěstí bez větru a deště přilákalo do místního areálu celkem 25 družstev mužů a 16 družstev žen. Trať v Provodovicích vždy slibuje pěkné časy a tak není divu, že i letos se bylo na co dívat. Svědčí o tom i fakt, že poslední čas pod dvacet vteřin předvedli kluci z Opatovic (19.81s), kteří obsadili 17. místo.

 

Poslední čas pod hranici 18 vteřin se podařil mužům z Milotic nad Bečvou, kteří obsadili 6. místo. Pátý nejlepší čas 17.80s, byl k vidění od mužů z Pravčic. Z okresu Kroměříž se nejlépe zadařilo Rychlovu. Ti s časem 17.71s obsadili bramborový stupínek. Stejně jako celou sezónu i tentokrát kluci z Radkové Lhoty předvedli pěkný útok s časem 17.53s, který jim stačil na 3. příčku. Na výsledném čase 17.16s se časomíra zastavila pro již jisté vítěze letošního ročníku - kluky z Olšovce, kteří si odnášeli pohár za 2. místo.  Nejlepší útok v kategorii mužů byl k vidění od kluků ze Špiček. Ti zde suverénně vyhráli s časem 16.69s.

 

Po krátké přestávce na přestavení terčů a občerstvení rozhodčích se do boje o poslední cenné body pustila kategorie žen. Jako první se na start připravily holky z Pravčic. S časem 17.36s obsadily 4. místo. Na třetí příčce se umístily holky z Milotic nad Bečvou za čas 17.18s. Druhé místo patřilo holkám z Radíkova s časem 16.99s. Pohár za první místo si odvezly holky z Kunovic za čas 16.94s.

 

V celkovém pořadí osmnáctého ročníku VC OSH Přerov zvítězili v mužské kategorii jednoznačně kluci z Olšovce se 197 body, druhá byla Radkova Lhota se 175 body, třetí příčku obsadily Špičky se 158 body. Bramborový stupínek se 155 body obsadili muži z Kunovic. Páté místo připadlo Mladcové za 153 bodů. Šesté místo patřilo mužům z Rychlova za 104 bodů. Malhoticím na 7. příčku stačilo 97 bodů. Ústí se s 90 body umístilo na 8. místě. Hlinsko nasbíralo celkově 86 bodů, s kterými obsadilo 9. příčku a první desítku uzavírali muži z Hostašovic se 74 body.

 VC OSH Přerov 2012

V kategorii žen s náskokem 24 bodů zvítězily holky z Milotic nad Bečvou s celkovými 124 body. Rovných 100 bodů stačilo holkám z Radíkova na 2. místo. Třetí příčku vybojovala děvčata z Kunovic s 99 body. Čtvrté místo patřilo Pravčicím s 86 body a první pětku uzavírala Radkova Lhota s 82 body.

 VC OSH Přerov 2012

Během celé sezóny se všechna družstva snažila o co nejlepší výsledky, soutěže byly vyrovnané, vzájemnou rivalitu družstva vyvažovala fanděním. Po závěrečném nástupu a slavnostním vyhlášení vítězů začaly oslavy až do pozdních ranních hodin.


Do letošního ročníku se započítávalo celkem 23 družstev mužů a 12 družstev žen. V obou kategoriích počet narostl, to svědčí o tom, že si Velká cena stále drží určitou úroveň. Proto patří velké poděkování všem 13 sborům, kteří ve svých areálech soutěže pořádají. Dále rozhodčím za spravedlivé rozhodování, divákům za povzbuzování a samozřejmě i samotným soutěžním družstvům, která tráví víkendy tím, že tyto soutěže navštíví. 

Pochvaly a gratulace za snahu, píli a výbornou reprezentaci okresu, ale i kraje na postupových soutěžích, by si určitě zasloužilo družstvo žen z Milotic nad Bečvou.

Stejnou pochvalu si zaslouží i holky z Radíkova, které získaly druhé místo ve Velké ceně, a mimo jiné vedou i Extraligu ČR. Špatně si ale nevedou ani družstva z přerovského okresu v kategorii mužů. Kluci z Olšovce jsou zatím na 8. příčce a Špičky na 15. místě.

Zatímco letošní Velká cena již skončila, tato 3 družstva čeká 8. 9. 2012 ještě poslední soutěž a tak jim přejeme, aby si své umístění buďto udrželi nebo vylepšili.

 

Všem soutěžícím přeji do další sezóny mnoho štěstí a úspěchů. A snad se i v dalším roce budeme setkávat v tak hojném počtu.

 

Bára PodmolíkováDalší články

Výsledky a články

    Skupiny článků