II. kolo v Bezuchově

Vydáno dne 09. 07. 2004 (4758 x přečteno)

12. června přijeli vítězové okrskových kol poměřit své síly do Bezuchova. Bezuchovští hasiči již léta pořádají kvalitní klání v tomto sportu, a tak se mohli soutěžící těšit na kvalitně připravenou trať a výborné občerstvení. Soutěže se zúčastnilo 18 družstev mužů a 7 družstev žen.

Ze strany pořadatelů vše probíhalo jako vždy perfektně, ale s technikou a rozhodčími byly letos potíže. Start 100 metrů překážek byl odložen snad o půl hodiny kvůli problémům se spínáním startovací pistole. Bohužel ani rozhodčí neměli zrovna svůj den, a tak docházelo k občasným diskusím s rozhodčími u cílových fotobuněk, kdy úspěšnost závodníků pak spočívala nejen v samotném výkonu, ale i následujícím smlouvání o čase. Pokud si výsledný čas neověřil, mohlo se dokonce stát, že si jeho čas přivlastnil běžec v sousední dráze.

Již po prvním kole běhů stovek se v obou kategoriích vytvořily dvojice adeptů na postup do krajského kola, mezi nimiž byly jen nepatrné rozdíly. V kategorii mužů družstva Olšovce a Milotic, v kategorii žen pak družstva Opatovic a Hlinska. Další družstva si již držela mírný odstup. Při druhých pokusech k žádným převratným změnám nedošlo, a tak se v kategorii mužů radovalo z dílčího vítězství družstvo z Olšovce před Miloticemi, když se jako hlavní rozdíl ukázal výborný čas Romana Hynčicy z Olšovce, který dokázal trať proběhnout v čase 18,00, na což nikdo z Milotic nedokázal odpovědět.

V kategorii žen se pak děvčata z Hlinska při 2. pokusech mírně zlepšila a vytvořily si téměř dvousekundový náskok na Opatovice, třetí Špičky již ztrácely sekund 5.

V požárním útoku mužů pak Olšovec zaběhl slušný útok a s časem 20,86 si řekl o postup. Milotice se nenechaly zahanbit a jejich útok byl ještě o 8 setin rychlejší, přesto skončily celkově druhé, jelikož ztráta po stovkách byla více než 1 vteřina.Na 3. nepostupovém místě skončily Výkleky. Smolařem dne byl Bezuchov, který přes celodenní snahu a úspěšně dokončený útok byl diskvalifikován pro kontrolou zjištěnou krátkou hadici a přišel tak o jistý zisk 8 bodů do tabulky VC.

V kategorii žen k prvenství ve stovkách přidalo družstvo z Hlinska i nejlepší útok s časem 21,41 a zvítězily. Družstvo Opatovic statečně bojovalo o celkové vítězství, ale útok se jim příliš nepovedl a s časem 23,22 jistě nebyly spokojeny.Náskok na třetí Špičky však měly dostatečný a připojily se tak k postupujícímu Hlinsku.