Milotice vezou z Horního Újezdu double

Vydáno dne 25. 08. 2006 (5083 x přečteno)

Na sluncem prosvícený, předposlední červencový víkend připravili hasiči z Horního Újezdu bohatý program pro hasičská družstva i pro zapálené jednotlivce. V sobotu uspořádali pod patronací Velké ceny OSH Přerov pohárovou soutěž v požárním útoku, v neděli pak  historicky první ročník „Ójezdského stovkování“ v disciplíně 100m překážek. Sobotních závodů v požárním útoku, které byly především v kategorii mužů nesmírně vyrovnané. Se zúčastnilo 21 družstev mužů a 9 družstev žen.

Loni se Hornímu Újezdu na domácí trati velmi dařilo a v obou kategoriích vyhrál. Po skončení útoku družstva mužů a zastavení časomíry na hodnotě 23,78 sekund bylo zřejmé, že na obhajobu prvenství to stačit nebude.

Valšovice po vítězství v Ústí předvedly opět pěkný útok – 18,61 s.

Špičky krátce před krajským kolem naladily formu na nejlepší letošní výkon – 19,85 s.

Po nich se připravili na start borci z Milotic nad Bečvou, kteří svým výkonem 18,50 s. pořádně nabudili družstva startující vzápětí.

Muži z Hlinska předvedli jen lehce pomalejší čas – 18,67 s. Po nich se rozběhli kluci z Babic a diváci viděli opět výborný čas – 18,70 s.

A aby těch osmnáctek nebylo málo, další měl v rukávu Olšovec – 18,87 s.

Dalšímu z družstev se už hranici 19 sekund prolomit nepodařilo.Nejblíže byly Výkleky – 19,31 s. a Dobrotice (KM) 19,47 s.

Kategorii žen započala domácí děvčata. Ani jim se nedařilo a skončila s neplatným pokusem.

Daleko lépe si vedly holky z Opatovic – 21,30 s. Díky tomuto času se umístily na celkovém třetím místě.

O necelou půl vteřinku pomalejší Opatovic byla děvčata z Hlinska – 21,74 s.

Na druhém místě se umístila děvčata z Radkovy Lhoty 20,17 s.

Nejrychlejší letošní čas si na soutěž v Horním Újezdu schovala děvčata z Milotic.

Na 7. místě skončily Býškovice – 26,76 s. a s posledním platným pokusem na místě  8. Podhoří – 29,84 s.

Poslední útok v ženském provedení předvedly Komárovice (VS) – 21,61 s., které se umístily na 4. místě.

To ale ještě pořád nebylo vše.Pod odborným dohledem vlastního zdravotnického personálu si mimo soutěž troufla zkrotit požární stříkačku recesistická skupina z Horního Újezdu u Litomyšle. Jejich imitace požárního útoku vtipně narážela na zkresleného všeobecného mínění o dobrovolných hasičích. Příliš společného se sportovním výkonem jejich parodie neměla, o to srdečnější byl sklizený aplaus od publika.

Jelikož byla před vyhlášením celkových výsledků chvilka čas,  využilo několik ochotných vyhledávačů talentů napuštěné kádě a časovou prodlevu vyplnili soutěží o Miss mokrý dres, tričko a plavky.

Po úplném vycákání kádě přišlo na řadu i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže včetně předání cen pro nejlepší družstva. Ke slovu se pochopitelně dostala i patronka domácích hasičů a starostka obce v jedné osobě.

V neděli pokračovalo hasičské řádění v Horním Újezdu Ójezdským stovkováním, kterého se zúčastnilo 39 mužů a 22 žen. Jako první měly vyhrazené místo na sportovišti děvčata. Po dvou rozbězích, z nichž se počítal lepší čas, postoupilo do semifinále devět nejlepších jednotlivkyň. Tři nejrychlejší pak spolu změřily síly v závěrečném finále. Královnou Ójezdského stovkování se stala Šenkýřová Klára z Pravčic, jejíž pokusy pravidelně končily pod hranicí 20 sekund a ten nejrychlejší se zastavil dokonce na čase 18,92 sekund. Boj o druhé místo pro sebe těsně rozhodla Barbora Ludwigová z Trusovic před Darebníkovou Terezou z Pravčic. Těsně před branami finále skončily závodnice Dadlíková Petra, Skopalíková Hana (obě Hlinsko) s domácí Vokáčovou Evou.
V podobném stylu jen s vyššími překážkami soutěžili i muži. Krásné vzpomínky ze zdejší soutěže si odvezl Michal Staněk z Havířova, který třikrát dokázal zaběhnout 100m překážek pod 18 sekund. Při jeho nejlepším výkonu se časomíra zastavila na neuvěřitelném čase 17,00 sekund. Na takový čas nedokázal odpovědět ani druhý vicemistr Českého poháru ve 100m překážek z loňského roku Jan Lorenc ze Širokého Dolu. Třetí skončil další člen SDH Havířov – David Sejkora. Čest borců z okresu Přerov v devítičlenném semifinále zachraňovali Zdenek Boháč ze Špiček s Michalem Navrátilem z Olšovce.