Bookmark and Share

Na krajské kolo postoupili z přerovska všichni fav

Vydáno dne 19. 06. 2008 (5372 x přečteno)

V sobotu 7. června se konalo v Horním Újezdu okresní kolo družstev dobrovolných hasičů v požárním sportu.
Výsledky okresního kola najdete zde.
Fotografie zde.


     První disciplína – 100m. překážek v kategorii mužů vyšla nejlépe hasičům z Olšovce, jejichž 3 svěřenci – Michal a Aleš Navrátilovi s Martinem Kahánkem dosáhli jako jediní z více než 100 závodníků času pod hranicí 19 sekund. Stovkařským přeborníkem okresu Přerov se po přetahované v obou pokusech stal Michal Navrátil – 18,32 s. před Martinem Kahánkem – 18,55 s. a Alešem Navrátilem – 18,99 s. Martin Kahánek v akci...

     O to napínavější byl boj o druhé místo v této disciplíně, který nakonec skončil těžko uvěřitelnou remízou mezi Špičkami a Radkovou Lhotou. Součet 6 rozběhů z každého soutěžního tábora byl totiž naprosto totožný – 125,08 sekund!
V kategorii žen byla tato disciplína také hodně vyrovnaná. Mezi hasičkami z Radkovy Lhoty, Jindřichova a Hlinska byl rozdíl v celkovém součtu 6ti časů pouhá sekunda. Individuálně se dařilo Lucii Albiniyové z Opatovic - 20,89 s., Petře Dadlíkové z Hlinska – 20,97 s. a Höhnové Sabině z Radkovy Lhoty – 21,52 s.

Při této disciplíně bylo k vidění jak už to občas bývá i pár upadnutí na kladině.

O konečném pořadí letos rozhodoval součet umístění v jednotlivých disciplínách, přičemž větší váhu měla druhá disciplína - požární útok.
V mužích předvedli nejrychlejší požární útok hasiči z Olšovce, kteří dokázali naplnit desetilitrové nádržky v nástřikových terčích a zakončit tak požární útok za 27,49 sekund. Díky vítězství v obou dílčích disciplínách tak nebylo o okresním přeborníkovi vést dlouhé spory.

Druhé místo v požárním útoku s časem 27,93 s. stačilo hasičům ze Špiček k udržení druhé příčky v celkovém pořadí.

Třetí místo v požárním útoku, jakož i v celkovém pořadí nakonec zbylo na statečně bojující Radkovu Lhotu – 28,74 s.

V kategorii žen poskočily díky nejrychlejšímu požárnímu útoku na celkové první místo hasičky z Hlinska.

Celkové druhé místo získaly hasičky z Radkovy Lhoty.

Na konečnou třetí příčku se díky druhému nejlepšímu útoku vyhouply hasičky z Milotic nad Bečvou.

Na krajské kolo, které se uskuteční v srpnu v Olomouci, tak pojedou stejná družstva jako loni. V kategorii mužských družstev bude reprezentovat přerovský okres Olšovec se Špičkami a Hlinsko s Radkovou Lhotou v ženských družstvech.
Foto vítězných družstev Olšovce a Hlinska.Další články

Velká cena OSH Přerov

    Skupiny článků