Bookmark and Share

O vítězi Velké Ceny rozhodne až poslední závod

Vydáno dne 18. 09. 2005 (3893 x přečteno)

Poslední prázdninový víkend se mohl pochlubit nejen krásným letním počasím, ale i soutěží v požárním útoku memoriálu Leopolda Koutného, která se konala v Drahotuších. Bohužel se ve stejný den uskutečnila v Petrovicích na Třebíčsku závěrečná soutěž Extraligy, a tak startovní pole neobohatily celky z okolních okresů, které se často zúčastňují těchto soutěží. Výjimkou, bylo jen družstvo žen z Loukova, které i přes takovouto lákavou možnost zůstalo naší okresní soutěži věrné.


První útok rozběhlo domácí družstvo z Drahotuš. I přes zaváhání jednoho z proudařů při napojování proudnice a následném horším času 24,18 sekund zůstal na toto družstvo 1 bod do bodování VC. Letos to byl teprve druhý bodový příděl.

Druhý nastoupil na start Bezuchov, který sklidil za svůj výkon zasloužený potlesk. Ovace publika však nebyly za dobře zvládnutý útok, jaké jsme vídali u Bezuchova v minulých letech, ale za usilovnou, leč marnou snahu dokončit útok za každou cenu.


Soutěžící Černotín si vedl podobně. Problémy na rozdělovači, následně roztržená hadice B a v kolonce výsledného času - N.

Nejlépe sehraný útok ve svém letošním maximu 18,68 sekund  předvedly Valšovice a slavily tak v této sezóně první vítězství na závodu Velké Ceny.

Za tento úspěch se dočkali náležité odměny v podobě kvalitního servisu při doplňování tolik potřebných tekutin.


Na této soutěži se zdálo nezvykle velkému počtu družstev, že trávník je příliš vyprahlý a zasloužil by opět zavlažit. Jedním z řady kropičů bylo i družstvo Lhoty.

Družstva se startovním číslem 7 a 8 si kvůli problémům s časomírou zaběhly útok dvakrát. Hlinsku první útok sedl lépe – výsledný čas by byl zřejmě pod hranicí 19,5 vteřiny. Opakovaný pokus dopadl prachbídně - levý proudař nenasadil proudnici a útok zůstal nedokončen. Zato Výkleky naložily s druhým pokusem lépe. Levý proud srazil terč v čase 19,00,  na druhém terči potřeboval proudař více času pro usměrnění proudu – srazil váleček v čase 20,91, což stačilo na pěkné 5. místo.

O jednu příčku výše se umístil Horní Újezd za čas 20,09 sekund.

Dvě příčky pod bodovaným umístěním skončily Opatovice – 26,91 sekund.

Díky druhému místu za čas 19,39 si upevnily celkové první místo ve Velké Ceně (VC) Milotice nad Bečvou. Milotice ale v tomto závodu sahaly i po stupni nejvyšším, který by jim dodal před závěrečným závodem ještě více klidu, Pepa Kůrovec na levém proudu velice rychlý sestřik 18,44 sekund.

Sympatickým výkonem se prezentovalo družstvo profesionálů z Přerova, které i se zahlcenou  požární stříkačkou předvedlo útok v čase 22,68 s., díky kterému skončilo na 7. místě. Na snímku je zachycen dlouholetý člen SDH Bezuchov, oblíbený komentátor tamní soutěže, jakož i velitel zásahového družstva v jedné osobě – Mirek Čoček, který i přes ruce zničené od broušení tužek dokázal, že některé věci se zkrátka nezapomínají.

Třetí místo za čas 19,62 sekund připadlo Radkově Lhotě. Díky 10-ti bodovému přídělu mohou stále doufat v umístění na stupních vítězů v celkovém pořadí.
Představovat družstvo mužů z Podhoří jistě není třeba. Když se pozorně podíváte na následující dvě fotografie  pochopíte, proč jejich výsledný čas byl až 23,52 sekund. Většinou bývá úkol najít 5 a více rozdílů mezi dvěma stejnými obrázky, Vám ale bude stačit nalezení jednoho, a to dost podstatného.

Poslední dvě družstva v kategorii mužů provázela opět smůla. Olšovec ve snaze stáhnout bodovou ztrátu na první místo celkové tabulky nedokončil kvůli zaváhání jednoho z proudařů při napojování proudnice.
Ústí podobně jako Bezuchov bojovalo s nakumulovanými problémy při splnění požárního útoku. Dovolil jsem si tomuto družstvu jako bonus za umělecký dojem zařadit dva snímky, jelikož ne každé družstvo dokáže suplovat přírodní úkazy při sportovním výkonu. 

Ve značně prořídlé kategorii žen putoval pohár pro vítěze za čas 19,64 sekund družstvu děvčat z Loukova.

Okresní přebornice z Hlinska jim ale nedaly nic zadarmo a jen díky mírnému prostřiku skončily o dvě desetiny sekundy za vítězným časem. Tento výkon jim už v předstihu zajistil celkové první místo VC, jelikož ztráta druhých Opatovic je již značná.

Třetího nejlepšího času 21,32 dosáhly Paršovice a dostaly se tímto na průběžné 3. místo VC o bod před děvčata z Radkovy Lhoty, která tuto soutěž vynechala.

Čtvrté skončila s časem 30,80 děvčata z Bělotína. Pravá proudařka při běhu nezapomněla patřičně zapózovat všudypřítomnému fotografovi, což ji bohužel stálo potřebné metry k dosažení čáry nástřiku. 


Na posledním závodu VC – Exhibici v Černotíně půjde 24. září o hodně. Radíkov sice dal přednost soutěži Extraligy v Petrovicích, kde se statečně bil o celkové 4. místo. S časem 18.01 skončil bohužel až na 6. místě a toto místo na něj zůstalo i v celkovém pořadí. Ve VC však nemá ještě nic ztraceno. Pokud dokáže vyhrát exhibici, nebo získá aspoň o 2 body více než Milotice, stane se okresním šampionem. Šance na triumf teoreticky zůstává i Olšovci. V případě jeho vítězství by ale musely zkušené týmy Radíkova a Milotic skončit pod stupni vítězů. V kategorii mužů se tedy můžeme těšit na nervy drásající drama, hodné posledního závodu tohoto ročníku.
Na závěr bych si ještě dovolil přidat jednu zmínku. Exhibice v Černotíně se bohužel nemohu osobně zúčastnit, pokusím se ale místo mne poslat na tuto soutěž omluvenku v podobě souhrnu fotografií z Velké Ceny a postupových kol uložených na DVD (možno i CD - fotky budou uloženy v nižším rozlišení). Další případní zájemci se přihlaste do diskuze VC OSH Přerov II,  přímo do diskuze k tomuto článku, nebo na email: jan.skopalik@seznam.cz . Cena DVD (CD) je 50 Kč.


 


Zdroj: Jan Skopalík


Další články

Velká cena OSH Přerov

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Valšovice (Hranice VI) Přerov - - 18,68
  2 Milotice nad Bečvou Přerov - - 19,39
  3 Radkova Lhota Přerov - - 19,62
  4 Horní Újezd Přerov - - 20,09
  5 Výkleky Přerov - - 20,91
  6 Paršovice Přerov - - 21,98
  7 Přerov Přerov - - 22,86
  8 Troubky Přerov - - 23,06
  9 Lipník nad Bečvou V-Podhoří Přerov - - 23,52
  10 Radkova Lhota B Přerov - - 23,53
  11 Drahotuše (Hranice IV) Přerov - - 24,18
  12 Opatovice Přerov - - 26,91
  13 Lhota Přerov - - 32,49
  14 Klokočí Přerov - - 47,65
  15 Černotín Přerov - - NP
  15 Ústí Přerov - - NP
  15 Olšovec Přerov - - NP
  15 Hlinsko Přerov - - NP
  15 Bezuchov Přerov - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Loukov Havlíčkův Brod - - 19,64
  2 Hlinsko Přerov - - 19,85
  3 Paršovice Přerov - - 21,32
  4 Bělotín Přerov - - 30,80
  5 Černotín Přerov - - 31,99
  6 Lipník nad Bečvou V-Podhoří Přerov - - NP