Víkend odstartoval druhou polovinu Velké ceny

Vydáno dne 18. 07. 2013 (3213 x přečteno)

Opět letní slunečné počasí přálo dalšímu soutěžnímu víkendu. Tyto víkendové soutěže odstartovaly druhou polovinu letošního ročníku Velké ceny. Družstva si své útoky zaběhla na známých tratí v Černotíně a Paršovicích. Komu se tento víkend zadařilo a komu naopak ne, se dočtete níže...

Velká cena Černotín

Hasiči, kteří si chtěli zdravě zasportovat a poměřit své síly s ostatními rivaly z VC přijeli v sobotu 13.7.2013 do Černotína. Soutěž se konala tradičně na fotbalovém hřišti na okraji obce v blízkosti řeky Bečvy. V Černotíně se letos konal již 13. ročník soutěže „O putovní pohár starosty obce Černotín“ zařazený do VC OSH Přerov a soutěže o „Pohár starostů okrsku Hustopeče nad Bečvou“. Startovní listina proto sčítala 31 družstev mužů a 16 družstev žen.

Po slavnostním nástupu bylo vše připraveno k soutěžení a mohlo se začít. Bohužel po odběhnutí prvních tří družstev pořadatele zklamala technika a nefungoval pravý terč. Proto nastala asi hodinová přestávka, kdy se čekalo na dovoz nového terče a jeho zapojení. Poté dosud odběhnutá družstva mohla zopakovat své pokusy a v soutěžení se mohlo pokračovat.

Družstvu mužů z Černotína domácí trať příliš štěstí nepřinesla. Povedl se jim poslední platný čas (37.85s) a obsadili tak 24. příčku. Své útoky v této kategorii nedokončilo 7 družstev (Hluzov, Opatovice, Henčlov, Hostašovice, Partutovice, Hustopeče nad Bečvou a Drahotuše).

V mužské kategorii se podařily pouze dva 18tkové časy. Body za 7. místo si odváželi muži z Troubek za čas 18.71s. Klukům z Valšovic na 6. místo stačil čas 18.56s. Pod hranici 18ti vteřin, se dostala Radkova Lhota, za čas 17.80s obsadila 5. místo. O 6 setin lépe zaběhli kluci z Mladcové, kteří dosáhli času 17.74 a skončili na bramborovém stupínku. Časem 17.42s (LP 16.88s) si 15 bodů za 3. místo zajistili kluci ze Špiček. Vydařený čas 17.05s (LP 16.95s) se povedl Pravčicím, v konečném pořadí jim díky tomu patřilo 2. místo. Přímo z extraligy si přijeli zaběhnout i kluci z Olšovce. Útoky si zkusili hned dvakrát, protože patřili mezi první tři družstva, kterým nefungoval terč. Druhý pokus se jim s novým terčem vydařil a časem 16.88s (PP 16.73s) si zajistili již v pořadí 6. první místo v letošním ročníku VC!

Po opravdu krátké technické přestávce soutěž pokračovala ženskou kategorií. Domácí družstvo žen se snažilo vynahradit divákům nepovedený útok mužů. Podařil se jim poslední čas 20 vteřin a s časem 19.89s obsadilo 8. místo. Svůj útok skvěle zvládly holky ze Stříteže nad Ludinou a odměnou jim byl čas 18.66s a celkové 4. místo. O třetí místo svedly souboj holky z Milotic nad Bečvou a Paršovic. Milotice tento boj o pouhých 9 setin prohrály. Skončily tedy na 3. místě s časem 18.13s (PP 17.59s). Paršovice se s útokem 18.04s (LP 17.74s) radovaly z pěkného druhého místa. Nejlépe se v Černotíně předvedly holky z Pravčic. Se shodnými sestřiky 16.97s si zajistily 1. místo a zvýšily tak opět svůj náskok v celkovém pořadí VC. Ze zúčastněných družstev se útok nepodařilo dokončit pouze holkám z Henčlova.

V Černotíně probíhala také soutěž starších pánů. Do této kategorie se přihlásilo 5 družstev (Hustopeče n.Bečv., Vysoká, Milotice n. Beč., Hluzov a Špičky). První příčku obsadili muži z Hustopečí s časem 19.81s. Druhé místo patřilo Vysoké za čas 23.63s. O 2 setiny později (23.65s) se časomíra zastavila Miloticím, které získaly pohár za 3. místo.

Velká cena Paršovice

Letní neděle lákala do Paršovic dne 14.7.2013 hasiče k 9. závodu VC OSH Přerov. Na nástupu se na dobře připravené trati před desátou hodinou sešlo 28 družstev mužů a 12 družstev žen.

První desítku uzavíral s posledním časem pod 19 vteřin Kelč - 18.98s. Kluci z Rychlova skončili na 9. místě s časem 18.76s. Valšovice brali za čas 18.45s 8 bodů. 8. místo. O setinu rychlejší bylo Ústí, čas 18.44s znamenal 7. místo.  Nejnižší 18tka se v Paršovicích podařila Miloticím, čas 18.37s je umístil na 6. příčku. Na Přerovsku se ukázali opět kluci z Mladcové, kteří si za čas 17.99s připsali dalších 11 bodů za 5. místo. O něco rychlejší útok předvedla Radkova Lhota – časem 17.87s si zajistili 4. místo. Třetí nejlepší čas byl k vidění od kluků z Hlinska – 17.48s (LP 17.15s). Hasiči z Olšovce se chystali na základně jako první, protože přejížděli na extraligu. I když neměli času nazbyt, s útokem se příliš nemazlili. S časem 17.11s (LP 16.77s) si zajistili druhé místo a stále si drží průběžnou první příčku v tabulce Velké ceny. Vítězný pohár z Paršovic letos putuje do vsetínského okresu ke klukům z Kunovic. Ti všem přítomným předvedli suverénní výkonem – 16.83s (LP 16.81s) a mohli se zaslouženě radovat z 1. místa.

Červený praporek v této kategorii rozhodčí zvedli celkem 4x (Pravčice, Bohuslávky, Luboměř a Drahotuše).

Po zkrácení trati začala o body soutěžit kategorie žen. Oproti mužské kategorii se podařilo všem družstvům své útoky dokončit. Domácí hasičky dosáhly času 19.95s – 7. místo. Pět bodů si za 6. místo připsala Střítež nad Ludinou za čas 19.60s. Kunovice zastavily časomíru na čase 19.08s a získaly body za 5. místo. Holky z Rychlova stačily svůj čas pod devatenáct vteřin. Za výkon 18.20s obsadily bramborový stupínek. Pravčice zaběhly čas 17.91s a odnášely si tak pohár za 3. místo. Hlinsko získalo 2. místo za útok v čase 17.69s. Nejlépe zvládly nástrahy paršovické dráhy holky z Milotic nad Bečvou v čase 17.50s a získaly tak cenných 15 bodů za 1. místo.

Průběžné první místo v kategorii mužů si i přes jednu absenci na zahajovací soutěži v Hlinsku drží borci z Olšovce. Jednadvacet bodů na ně ztrácí Radkova Lhota. Téměř stejně bodů dělí Kunovice od 2. místa. I na dalších místech v této kategorii je to vyrovnané a družstva bojují o každý bod. Proto zbylé 4 závody, které v letošním ročníku proběhnou, budou ještě hodně zajímavé.

U žen si vedoucí místo v tabulce drží Pravčice se 120 body. O 50 bodů méně (ale také o 3 odjeté závody méně) mají holky z Radíkova.  Na průběžné 3. příčce jsou Milotice nad Bečvou s 60 body. I v této kategorii budeme moct až do poslední soutěže, sledovat boje o cenné body, které by ve finále znamenaly lepší umístění.

Další soutěže Velké ceny se dočkáme následující víkend. Přijďte se podívat a podpořit své favority na sobotní závod do Horního Újezda a v neděli do Ústí.