XIII. ročník VC okresu Přerov zná už svoje vítěze

Vydáno dne 27. 08. 2008 (4839 x přečteno)

Předposlední prázdninovou sobotu 23. srpna se sešli příznivci hasičského sportu v Drahotuších aby určili vítěze XIII. ročník VC okresu Přerov.
V trošku zamračeném dni přijelo na místní fotbalové hřiště změřit své sily 21 družstev mužů a 12 družstev žen. Jelikož nebylo před posledním závodem ještě zcela rozhodnuto o vítězi ani o umístění na jiných pozicích, sliboval závod pěknou podívanou, která přivedla i mnoho fanoušku a diváků. Autorem článku je Aleš Rode.

Po slavnostním nástupu a představení rozhodčích se jako první na start postavili domácí borci. Za čas 42.01s byli hodnoceni na devatenáctém místě. Stejně tak jako domácím se ovšem nedařilo i Provodovicím, Henčlovu a Malhoticím.
Přízviskem smolný mohu označit útoky Radkovy Lhoty, které se nepodařilo našroubovat koš a Horního Újezdu. Ten předvedl krásný tanec s hadicí B ve vzduchu. Bohužel klukům šlo v celkovém pořadí o cenné body a jejich smutek byl tudíž na místě.
Patnácté místo obsadil Jindřichov a za čtrnáctku braly prvních body Čechy. Hranice bez úrazu zvládly trať trochu hůře než Černotín, který si vystříknul dvanácté místo.
Rychlov, který mohl ohrozit celkově vedoucí Olšovec nechal na levém proudu cenné vteřinky, a tak za čas 20.65s skončil na 11 místě.

Jako desáté se umístilo Hlinsko. Záskok na levém proudu se zpozdil na základně a s prostřikem zastavil časomíru na čase 20.62s. O setinu lépe se s tratí porvali chlapci z Troubek čas 20.61s (9. místo).
Výkon s časem 20.22s (8. místo) předvedlo Ústí. S výsledkem ovšem spokojeni nebyli.
Kluci z Luboměře po změnách v sestavě, kdy rychlý košař vyfasoval proudnici, skončili na 7. místě s časem 19.27s. Valšovice čekaly na vodu. Jejich čas 18.85s stačil pouze na 6. místo.
Pětku obsadily Špičky s časem 18.83s. Babice, které se letos taktéž dost trápily, předvedly krásný útok a časomíra jim sepla na čase 18.61s. Bramborová pozice jim patřila právem.
Kluci z Kunovic předvádí v posledních závodech pěkné časy. Po hodně vyrovnaném nástřiku 18.03s a 18.05s si domů vezli pohár za krásné třetí místo.
Olšovec vstupoval do posledního závodu trošku nejistě. Po výstřelu pana Biskupa kluci předvedli, že umí zachovat chladnou hlavu a lehce si doběhli pro čas 17.92s a druhé místo v Drahotuších.

První místo s excelentním časem 17.25s (pravý proud 16.59) předvedlo družstvo z Radíkova.

Po krátké pauze na přestavení terčů odstartovala kategorie žen. Družstvům z Bohuslávek, Komarovic, Býškovic a Kunovic se útoky nezdařili. První jmenované ještě navíc ukázaly, jak jednoduše lze zamotat rozdělovač do hadic.

První bodovaný skončil Černotín na devátém místě. Holky z Jindřichova a Rychlova neměli štěstí na proudech, a tak si rozdělily osmou a sedmou příčku.

Opatovice předvedly pěkný útok. Čas 19.81s jim vynesl šesté místo.
Nikdo nečekal, že v kategorii žen bude v posledním závodě tolik pěkných časů. Milotice umí dobře zaběhnout a s časem 19.67s si vybojovaly páté místo. Čtvrté skončilo Hlinsko - čas 19.44s.
Pohár za třetí místo si odvezly za čas 19.26s holky z Radkovy Lhoty.

První kdo pokořil hranici osmnácti vteřin byl Radíkov. Čas 18.91s znamenal druhé místo.

Absolutní jednička v kategorii žen jsou holky z Kunovic (družstvo B). V Drahotuších zúročily letité zkušenosti a čas 18.59s jim stačil na první místo.

Při závěrečném nástupu byli oceněni vítězové v obou kategoriích. Nehodnotil se pouze výsledek této soutěže, ale i celý XIII. ročník VC okresu Přerov.
V kategorii mužů na třetím místě skončil Radíkov s celkovým počtem 160 bodů.
Druhé místo obsadil Rychlov s celkovým počtem 199 bodů.
Nejlepším a tudíž i číslo jedna se stal Olšovec se ziskem 220 bodů.

V kategorii žen se na třetím místě umístila děvčata z Radkovy Lhoty s 98 body.
O tom, kdo skončí na stupni nejvyšším, rozhodl díky shodnému počtu 108 bodů větší počet vítězství. Kunovice s pěti vítězstvími skončily na prvním místě, Hlinsko se čtyřmi na místě druhém.

Všem družstvům bych chtěl tímto poděkovat a popřát jim mnoho úspěchu v příští sezoně.