Velká cena OSH Přerov

Velká cena OSH Přerov v požárním sportu vznikla v roce 1995.

Ve Špičkách pršelo

Slunečné počasí vystřídala propršená sobota. To znamená jediné, další kolo Velké ceny OSH Přerov hostila vesnice Špičky. Mrak, který se nad Špičkami honil, vydržel prolévat celou soutěž. Podmínky měli všichni stejné, a tak se soutěž i přes to konala. 

Jsme v polovině!

Polovina kol Velké ceny OSH Přerov je za námi a boj o přední příčky ještě není zdaleka u konce. V pořadí 6. kolo se odehrálo na hřišti ve Valšovicích. Pořadatelé, SDH Paršovice, bohužel museli požádat o přesun konání z technických důvodů. Trať ve Valšovicích je velmi známá, tak se s tím závodníci bez problému poprali.

Jindřichov je za námi..

Sezóna letí jak blesk, a tak máme za sebou už skoro polovinu závodů zařazených do VC OSH Přerov 2016. Jindřichov přivítal již 5. kolo a že se bylo na co dívat.

 

4. kolo v Opatovicích

Další body rozdány!

Prosluněná sobota patřila 4. kolu Velké ceny OSH Přerov. Tentokrát se všechny hasičksé týmy z okolí přesunuly do Opatovic. Soutěž začala ukázkou historické hasičské techniky v dobovém oblečení. Po ukázce odstartoval první tým mužů.

 

Rychlov nabídl skvělé časy!

Další hasičská sobota za námi. Již 3. kolo Velké ceny OSH Přerov se konalo v Rychlově. Rychlov je část Bystřice pod Hostýnem, ale jako pravidelný účastník Velké ceny si získal podporu pro pořádání letošního kola. Trať byla jako vždy nachystána velmi kvalitně a díky tomu, že je mírně z kopce, se očekávaly opravdu rychlé časy.

 

1. kolo VC OSH Přerov 2016

V neděli 29.5. 2016 proběhlo 1. kolo v Radíkově. I přes prvotní nepřízeň počasí se na slavnostním nástupu mužů objevilo  28 týmů nejen z okresu Přerov. Všechny formality byly vyřízeny a mohlo se jít závodit. 

VC OSH Přerov 2016 se blíží

Už v neděli se koná 1. kolo VC OSH Přerov v Radíkově. 

Vyhodnocení 19. ročníku Velké ceny v Provodovicích

Se začátkem podzimu je spojeno každoroční ukončení sezóny závodů v požárním sportu. Přichází s ním také čas k jejímu celkovému shrnutí a vyhodnocení. Jinak tomu není ani v přerovském okrese. Jak shrnout letošní již 19. ročník Velké ceny OSH Přerov Memoriálu Leopolda Koutného? Úvodem několik čísel a statistik...

Kategorie žen už zná své letošní vítězky…

Další dvě soutěže zařazené do letošního ročníku Velké ceny proběhly tento víkend. Jednalo se v pořadí o desátou a jedenáctou soutěž z celkových třinácti. Do svých areálů závodníky tentokrát pozvaly sbory dobrovolných hasičů z Horního Újezda a Ústí. Protože soutěží ubývá a bodů na rozdávání je čím dál méně, musela družstva i tento víkend zabojovat a snažit se o co nejlepší výkony. Komu se zadařilo cenné body získat se dočtete dále...

Víkend odstartoval druhou polovinu Velké ceny

Opět letní slunečné počasí přálo dalšímu soutěžnímu víkendu. Tyto víkendové soutěže odstartovaly druhou polovinu letošního ročníku Velké ceny. Družstva si své útoky zaběhla na známých tratí v Černotíně a Paršovicích. Komu se tento víkend zadařilo a komu naopak ne, se dočtete níže...

Víkendové Velké ceny Jindřichov, Radkova Lhota

I když se to mnohým z nás nezdá, od první Velké ceny uběhlo již 7 týdnů. Na řadu tedy přišel víkend soutěží - Jindřichov, Radkova Lhota. Zatímco v Jindřichově je poměrně lehká trať mírně z kopečka, v Radkově Lhotě na závodníy čeká nepříjemné převýšení. Nedělní soutěž v Radkově Lhotě byla mezníkem, který završil polovinu soutěží Velký ceny...

Extraligový víkend - VC Olšovec, VC Radíkov

První prázdninový víkend se v našem okrese konala Extraliga ČR v PÚ, které se pravidelně zúčastňují i soutěžní družstva Velké ceny. Kvalitní zázemí pro všechny týmy tentokrát přichystal sbor z Olšovce a Radíkova. Výzvou pro družstva VC bylo hlavně to, že si mohla své síly poměřit s extraligovými týmy. A jak si s tímto úkolem soutěžící poradili?

Víkendové Velké ceny Opatovice a Troubky

Téměř měsíc pauzy po zahajovací soutěži v Hlinsku měla soutěžní družstva bojující o body ve Velké ceně OSH Přerov na natrénování nebo vylepšení svých požárních útoků. V sobotu 15.6.2013 se konala v Opatovicích soutěž "O putovní pohár zastupitelstva obce Opatovice", která je také zařazena do letošního ročníku. Za skoro tropického počasí se na nástupu sešlo celkem 25 družstev mužů, 14 družstev žen a 2 družstva starších pánů.

První body Velké ceny rozdány...

Nové mašiny, posily týmů a výsledky prvních jarních tréninků, ale hlavně chuť do nové sezóny se rozhodlo předvést celkem 42 družstev (z toho 28 mužů a 14 družstev žen) na letošní první Velké ceně.

Již tradičně 19. ročník Velké ceny OSH Přerov, Memoriálu Leopolda Koutného zahájila soutěž v Hlinsku, konaná v neděli 19.5.2013. Družstva, která si sem dojíždějí pravidelně zasoutěžit, věděla, že je čeká trať mírně do kopečka. Na obtížnosti přidalo i to, že po celý den pofukoval silný vítr a znesnadňoval tak proudařům sestřelení terčů. A jak si soutěžní družstva na první soutěži vedla?

Po jedenácti soutěžích se v Provodovicích konal po

Poslední srpnovou neděli jsme se mohli přijet podívat do Provodovic, kde si hasiči z Přerovského okresu dali dostaveníčko, aby ukončili šestnáctý ročník VC OSH Přerov. Sice chladné, ale naštěstí bez deště a větru objednané počasí neodradilo soutěžní družstva, a tak se pořadatel mohl těšit z účasti 26 družstev mužů a 15 družstev žen.
Fotografie z Provodovic najdete tu.
Další fotografie z letošní Velké ceny najdete na stránkách Marka Andrýska tady.

Olšovec si vítězstvím ve Valšovicích upevnil veden

Na neděli 1. srpna připadla předposlední pohárová soutěž Velké ceny OSH Přerov – O putovní stříbrnou proudnici, konaná ve Valšovicích. Soutěže se letos zúčastnilo 26 družstev mužů a 11 družstev žen.
Autorem článku je Milan Buzrla.
Více fotek z Valšovic najdete zde.

Ústím prolétli hasiči jako velká voda

Hasiči jenž si chtěli zdravě zasportovat přijeli změřit své síly v neděli 25.7.2010 do Ústí. I tato soutěž byla zařazena do memoriálu VC OSH Přerov, a tak soutěžící nebojovali jenom o poháry a věcné ceny, ale i o body do letošního ročníku.
Z důvodů nedávných povodní probíhá na původním závodišti úprava travnatého povrchu, a tak závodníky čekala trošku jiná nic méně kvalitní trať, kterou sobotní déšť nijak nepoznamenal. A tak i přes studené počasí se sjelo do Ústí 24 družstev mužů a 11 družstev žen.
Autorem článku je Aleš Rode.

Na špiči VC Přerov to tři závody před koncem vře

Až nad poměry horká sobota lákala do Horního Újezdu dne 17. 7. 2010 hasiče k devátému závodu VC OSH Přerov. Tradičně dobře připravený areál navštívilo 19 družstev mužů a 10 družstev žen.
Autorem článku je Aleš Rode.

 

Rychlov se v Olšovci dočkal vítězství

V Olšovci se dne 19.6.2010 konal druhý závod VC OSH Přerov. Místní dobře připravená trať a chutné občerstvení přilákalo 22 družstev mužů a 10 družstev žen. Po nástupu a přivítání závodníku samotným starostou obce mohla začít přehlídka výkonů. Autorem článku je Aleš Rode. Fotografie z Olšovce najdete zde.

Prvním závodem v Hlinsku odstartovala VC OSH Přero

V posunutém termínu jsme se dne 6.6.2010 setkali na prvním závodě VC OSH Přerov který se konal v Hlinsku. Pořadatel z důvodu povodní posunul začátek soutěže o dva týdny. Myslím, že tuto radu mu dal sv. Florián patron hasičů se zárukou skvělého počasí. Všichni soutěžící se tak mohli těšit na krásně upravený areál, pěkné počasí a bohaté občerstvení.  Autorem článku je Aleš Rode.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 97  Stránka: 

01234