Extraligový víkend - VC Olšovec, VC Radíkov

Vydáno dne 03. 07. 2013 (4478 x přečteno)

První prázdninový víkend se v našem okrese konala Extraliga ČR v PÚ, které se pravidelně zúčastňují i soutěžní družstva Velké ceny. Kvalitní zázemí pro všechny týmy tentokrát přichystal sbor z Olšovce a Radíkova. Výzvou pro družstva VC bylo hlavně to, že si mohla své síly poměřit s extraligovými týmy. A jak si s tímto úkolem soutěžící poradili?

V sobotu 29.6.2013 se začala kolem 10hodiny sjíždět soutěžní družstva do Olšovce. Konalo se zde 4. kolo seriálu Extraligy ČR 2013 v PÚ a zároveň 34. ročník soutěže „O pohár SDH Olšovec“, zařazený do seriálu VC OSH Přerov. Výborně připravenou trať v Olšovci si nenechalo ujít 46 družstev mužů a 18 družstev žen.

Co se týče výsledků VC v mužské kategorii...Páté místo brali kluci z Valšovic za čas 18.02s. Těsně pod stupni vítězů se umístila Radkova Lhota, které se podařil čas 17.68s. O pár setin lépe zaběhli hasiči z Kunovic, kterým s časem 17.62s (LP 17.11s) patřilo 3. místo. Pěkný čas 17.00s (16.55s) se povedl klukům ze Špiček, kteří si zaslouženě odnášeli body za 2. místo. Zkušenosti z tréninků a jistotu na domácí trati předvedli domácí kluci z Olšovce. Ti tuto soutěž vyhráli s nejnižším časem dne - 16.36s (LP 16.11s).

Ani mezi extraligovými týmy se nepodařilo nikomu čas Olšovce překonat, a tak se mohli kluci radovat dvojnásobně, protože jim patřilo 1. místo i v extralize. Za nimi se umístil Plumlov s časem 16.57s. A třetí příčku obsadil Bezděkov pod Třemšínem s časem 16.76s.

Celkově jsme v Olšovci v mužské kategorii mohli vidět 10 nedokončených útoků.

Na stupně vítězů v ženské kategorii zaútočily nositelky červených dresů. A to jak ve výsledcích extraligy, tak ve Velké ceně. V Extralize si na nejvyšší stupínek vystoupalo družstvo žen z Chrášťan, které všem přítomným předvedlo opravdu velmi vydařený útok v čase 15.99s (LP 15.98s). Hravě mezi extraligové týmy zapadly holky z Pravčic, které se svým časem 16.81 (LP 16.33s) obsadily druhé místo. Třetí místo v extralize patřilo družstvu žen z Vitiněvsi za čas 16.92s (LP 15.68s).

Za své výkony se v Olšovci, ale nemusela stydět ani družstva žen Velké ceny. Na bramborovém stupínku se s časem 17.66s umístilo družstvo žen z Kunovic. Čas 17.19s (PP 16.49s) tentokrát stačil holkám z Radíkova na 3. místo. Výborný útok předvedlo družstvo z Milotic nad Bečvou, kterým se podařilo terče sestřelit v čase 16.98s (LP 16.80s). Holky z Pravčic si svým výše zmiňovaným výkonem 16.81s upevnily první místo v průběžném pořadí VC a opět braly plný počet bodů za 1. místo.

Oproti mužské kategorii se podařilo všem ženským družstvům v Olšovci své útoky dokončit.

Celá soutěž se v Olšovci vydařila na výbornou. Počasí soutěži přálo po celý den, v obou kategoriích bylo k vidění mnoho pěkných časů a pořadatelé měli pro všechny přítomné připraveno opravdu velmi bohaté občerstvení.

Extraliga a VC Radíkov

Jak už tomu bývá zvykem, po sobotní extralize v Olšovci se hasiči přesouvají o několik kilometrů dál, do nedalekého Radíkova. Jinak tomu nebylo ani letos. Páté kolo Extraligy ČR a páté kolo VC OSH Přerov si nenechalo ujít 54 družstev mužů a 20 družstev žen. Oproti předchozímu dni soutěžícím, ale nepřálo počasí. Ani déšť, ale soutěžící nezastrašil a byly k vidění opravdu povedené útoku.

Také početná startovní listina slibovala velmi kvalitní výkony. To nakonec soutěže jen potvrdila výsledková listina, kde se na 25. místě umístilo družstvo Pustkovec (17.89s), kterému se jako poslednímu podařilo stlačit svůj čas pod 18 vteřin.

V kategorii mužů ve VC patřilo 5. místo družstvo z Radkové Lhoty za čas 18.02s. Body za 4. místo tentokrát brali hasiči ze Špiček, těm se podařil výsledný čas 17.53s. Třetí místo v Radíkově obsadilo družstvo mužů z Kunovic, kteří svůj útok stihli dokončit v čase 17.49s (LP 17.08s). Časem 17.22s (16.87s) si druhé místo zajistili kluci z Mladcové. Stejnou formu jako předchozí den na domácí půdě předvedli kluci z Olšovce, kteří i v Radíkově brali plný počet bodů. Proudařům se podařilo shodně sestříknout v čase 16.59s a nedělní prvenství bylo opět jejich.

Aby toho kluci neměli málo, odnášeli si plný počet bodů i do extraligy. Protože ani tentokrát se nepodařilo nikomu jinému jejich čas překonat. Po tomto úspěšném víkendu patří Olšovci v extralize průběžné 3. místo. V Extralize se na 2. místě umístily Lavičky s časem 16.65s (LP 16.47s). Třetí místo obsadily Velké Hoštice s časem 16.85s (PP 16.53s).

V kategorii žen v rámci hodnocení VC si pohár za 3. místo vybojovalo družstvo z Milotic nad Bečvou, kterému se podařil čas 17.63s (LP 16.59s). Druhá příčka a 12 bodů patřilo holkám z Pravčic za čas 17.51s (PP 17.20s). Nejlépe radíkovskou trať zvládlo družstvo domácích. Ty se za čas 16.93s (PP 16.22s) mohly zaslouženě radovat z prvního místa.

V Extralize se podařilo družstvu žen z Vitiněvsi překonat čas domácích holek a s časem 16.81s obsadily 1. místo. O stupínek níže tedy nastoupily holky z Radíkova (16.93s) a pohár za 3. místo putoval do Sychotína za čas 17.16s.

Po odběhnutí posledního družstva a krátké přestávce se konal slavnostní nástup. Za potlesku se tradičně se rozdávaly poháry, věcné ceny a finance.

Předchozí víkend proběhlo v Přerově krajské kolo v PS. Gratulace a pochvalu si zaslouží reprezentanti přerovského okresu v obou kategoriích. Družstvo mužů z Jindřichova postoupilo letos poprvé, i tak pro ně bylo krajské kolo úspěšné. Po dvoudenním zápolení na přerovském stadionu se jim povedlo obsadit celkové 3. místo.  Družstvo žen z Milotic nad Bečvou si odnášely pohár za celkové 2. místo.

Další soutěže letošního seriálu se konají následující víkend v Jindřichově a následně v Radkové Lhotě.