Bookmark and Share

O postupujících hasičských družstvech na kraj je r

Vydáno dne 16. 06. 2006 (5125 x přečteno)

Vítězná družstva z prvních, okrskových kol Přerovské okresu bylo možno vidět 10. června na okresním kole v Horním Újezdu. O postup na krajské kolo se porvalo 17 družstev mužů a 9 družstev žen.


Od časných ranních hodin probíhaly na čtyřech drahách pokusy v individuální disciplíně 100m překážek. Trať byla po předešlých deštích podmočená a jen díky maximálnímu úsilí pořadatelů mohli závodníci absolvovat trať včetně přeskoku přes dvoumetrovou bariéru a další překážky v podobě 1,2m vysoké a 8m dlouhé kladiny.  Ženy měly k dispozici jednu z drah s nižší překážkou i kladinou. Po proběhnutí závodníka fotobuňkou v cíli se ukazoval dosažený čas na přehledné digitální časomíře. Rovněž výkony rozhodčích byly na vysoké úrovni a úroveň soutěže tak byla opravdu na vysoké úrovni.
V průběhu závodu jsme byli svědky několika nebezpečně vyhlížejících pádů, které však naštěstí neměly vážnější následky.

Nejlépe se v této disciplíně dařilo mužům z Olšovce, kteří měli součet 6ti nejlepších pokusů 122,68 sekund. Druhé Špičky na Olšovec ztrácely 5 vteřin, třetí Radíkov vteřin 10.

V ženách nejlépe zvládly 100m s překážkami děvčata z Hlinska - součet 140,01 s.

Špatně si nevedly ani "místní" děvčata z Horního Újezdu 145,31 s.

 Poté následovala tradiční disciplína - požární útok. Startovní číslo jedna měly Provodovice.

Vedoucím mužům z Olšovce se útok vůbec nevydařil. Rozpojil se jim rozdělovač a výsledný čas byl takřka 33 sekund. Díky velkému náskoku z první disciplíny to však celkově stačilo na druhé,  postupové místo na III. kolo.

S podobnými problémy se potýkal při útoku Radíkov. Propad  na celkové 4. místo byl logickým vyústěním.

Na třetí místo zaútočili muži z Hlinska. Jejich požární útok v čase 22,82 byl v této disciplíně s přetlakovým ventilem druhý nejlepší.

Nejrychlejším útokem se blýskla Radkova Lhota - 22,22 s.

Celkově první skončili muži ze Špiček, kteří byli černým koněm celé soutěže. Z okrsku postoupili na úkor zkušených Milotic a své kvality budou zajisté prokazovat i na kraji.
V ženách si Hlinsko požárním útokem v čase 24,50 pohlídalo prvenství v soutěži.

Děvčata z Horního Újezdu měla útok ještě rychlejší - 23,79 s., manko 5 vteřin z první disciplíny však nesmazala. Přesto si za svůj výkon rovněž vysloužila postup na krajské kolo, které se koná 19. srpna v Prostějově.

Celkově třetí skončila děvčata z Milotic nad Bečvou 181,19 s. Slibně rozjetý útok nedokončila pouze děvčata z Oseka nad Bečvou.

Místní atmosféru okusil i zpravodajský tým České televize. Poutavá reportáž z této soutěže byla odvysílána 13. června v pořadu "Dobré ráno s Českou televizí", který měl právě v tento den jako ústřední téma dobrovolné hasiče.

Na závěrečném nástupu se nezapomnělo i na vyhodnocení nejlepších jednotlivců v disciplíně 100m překážek. Třetí skončil Schneider Jaroslav 19,80 s. ze Špiček. Posty nejvyšší obsadili svěřenci pana Rušara z Olšovce - Navrátil Michal 19,55 a vítězný Kahánek Martin 19,23.

V ženách na 3. místě skončila Hana Skopalíková 22,73 s. z Hlinska. O post výše byla Boháčová Alena 22,25 z Milotic nad Bečvou. Nejrychleji zvládla 100m překážek Petra Dadlíková 22,15 rovněž z Hlinska.Další články

Velká cena OSH Přerov

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Špičky Přerov - - NP
  2 Olšovec Přerov - - NP
  3 Hlinsko Přerov - - NP
  4 Radíkov Přerov - - NP
  5 Ústí Přerov - - NP
  6 Troubky Přerov - - NP
  7 Provodovice Přerov - - NP
  8 Radkova Lhota Přerov - - NP
  9 Opatovice Přerov - - NP
  10 Lazníky Přerov - - NP
  11 Radslavice Přerov - - NP
  12 Beňov Přerov - - NP
  13 Bělotín Přerov - - NP
  14 Henčlov - Přerov VIII Přerov - - NP
  14 Čechy Přerov - - NP
  14 Lipná Přerov - - NP
  14 Prosenice Přerov - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Hlinsko Přerov - - NP
  2 Horní Újezd Přerov - - NP
  3 Milotice nad Bečvou Přerov - - NP
  4 Opatovice Přerov - - NP
  5 Radkova Lhota Přerov - - NP
  6 Čechy Přerov - - NP
  7 Jindřichov Přerov - - NP
  8 Bělotín Přerov - - 26,24
  9 Osek nad Bečvou Přerov - - NP